Новости : Публикации в СМИ
27-08-2009

"Коми народное радио". Республикаса Госсоветысь депутатъяс сентябр 1-oд лунo ветласны школаясo, кoнi коркo велoдчывлiсны асьныс

Госсоветöн веськöдлысь Марина Истиховская ветлас Интаса 9-öд школаö. Спикер чолöмалас школаö пырысьясöс да нуöдас восьса урок 11-öд классын. Сiдзжö, чужан велöдчанiнъясö пыраласны Валерий Марков – Удора районын Кослан сиктса школаö, Александр Рогов – Сыктывкарса 12-öд номера школаö, Полина Голованова мунас Сыктывкарса 9-öд номера школаö, Михаил Брагин – Сыктывкарса 21-öд школаö, Василий Попов ветлас Сыктывкарса 1-öд номера школаö, Алексей Цыпанов – Визинса шöр школаö. Сентябр 1-öд чолöмавны чужан школаысь велöдысьясöс да велöдчысьясöс лои нин традицияöн. Таво депутатъяс мöдöдчасны школаясö 4-öдысь нин.

Новости : Публикации в СМИ