Новости : Выльторъяс
12-08-2009

Коми Республикаса Государственнöй Сöветöн веськöдлысь Марина Истиховская чолöмаліс Галина Миковаöс сылöн олöмын тшупöда пасöн

Коми Государственнöй Сöветöн веськöдлысь Марина Истиховская чолöмаліс Коми Республикаса театръясын уджалысьяслöн котырöн юрнуöдысь, Коми Республикаса народнöй артистка, Россия Федерацияса заслуженнöй артистка Галина Аркадьевна Миковаöс сылöн олöмын тшупöда пасöн. Ассьыс юбилейсö Галина Микова пасйис август 11 лунö.

Чолöмалана кывъяс висьтавсьö:
«Яръюгыд енбиныд да аслыспöлöслунныд отсалö Тіянлы петкöдлыны сцена вылын лов вöрзьöдана да сьöлöмö йиджана геройясöс, и таысь торйöн нин ёна радейтöны да пыдди пуктöны Тіянöс театрö волысьяс. Творчествонытö вылö донъялысьяс аттьöалöны Тіянöс миян республикаын искусство сöвмöдöмö ыджыд пай пуктöмысь.

Новости : Выльторъяс